World of Tanks

World of Tanks je tanková bitevní online hra vyvíjená společností Wargaming.

Hra obsahuje několik režimů, přičemž nejhranějším režimem jsou tzv. Náhodné bitvy, kde proti sobě soupeři dva týmu ve formátu 15vs15 na jedné herní mapě. Náhodná bitva z toho důvodu, že samotnou bitvu sestavuje systém na tvorbu bitev (matchmaker), nikoliv že si hráči určují filtry pro následnou bitvu. Hráč si vybere bojové vozidlo, se kterým chce hrát, klikne na tlačítka „bitva” a zbytek je už v rukou Wargamingu.

Pro hraní se hráči připojují k serverům Wargamingu dle jejich lokality. V našem případě se jedná o dva evropské servery označené EU1 a EU2. Druhý server je taktéž hlavním serverem, kde se odehrávají klanové války (clanwars). Více serverů, pro stále upadající počet aktivních hráčů, není potřeba.

 

Typy bojové techniky

Těžké tanky
Až na výjimky se jedná o obrněné útočné tanky, které spoléhají na svůj pancíř při dobývání určitého bodu na mapě. Hrají se převážně v první linii.

Střední tanky
Podpora pro těžké tanky i stíhače tanků, které se většinou nehrají v první linii.

Lehké tanky
Rychlé tanky menších rozměrů, které slouží především jako průzkumné tanky.

Stíhači tanků
Obranné ne moc dobře pancéřované stroje většinou zamaskované brání a odstřelují nepřítele z velké vzdálenosti. Obrněné útočné podporují tanky při útoku.

Dělostřelectvo
Speciální typ bojové techniky, kde hráč vysílá své granáty vzduchem pomocí mapy a radiového signálu svých spoluhráčů.

Odkazy na hru

Stáhnout aktuálni verzi můžete zde.

Seznam všech tanků v tankpedii naleznete zde.

Návody pro nováčky naleznete zde.

Oficiální fórum v CZ naleznete zde.